У березні правоохоронці викрили членів організованої групи, яка займалася масовим продажем контрафактних тютюнових виробів без акцизних марок. Фігурантам повідомлено про підозру. За результатами подальшого розслідування поліцейські встановили їх спільників та вилучили партію цигарок на суму близько двох мільйонів гривень.
У листопаді минулого року правоохоронці вилучили понад 400 тис. пачок сигарет відомих брендів без марок акцизного податку.
Тоді кіберполіцейські Одещини спільно з детективами Територіального управління Бюро економічної безпеки в регіоні за процесуального керівництва Одеської обласної прокуратури провели комплекс слідчих дій та встановили організатора злочинної схеми й шістьох його спільників.
З’ясовано, що організатор забезпечив ввезення незаконно виготовлених цигарок через митний кордон України, оренду кіосків для продажу товару, а також контролював роботу і розподіляв прибуток між співучасниками. Окрім цього він налагодив виробництво контрафактної тютюнової продукції в Україні.
Зокрема, кіберполіцейські викрили телеграм-канал, за допомогою якого здійснювався продаж контрафактної тютюнової продукції. Окрім цього, виявили незаконну мережу зі 170 торгових точок на території п’яти областей України, через яку також реалізовувалися цигарки без марок акцизного податку.
У березні 2024 року правоохоронці провели 14 обшуків за місцями проживання, реєстрації та в транспортних засобах фігурантів. Вилучено мобільні телефони, ноутбуки, накопичувачі даних, банківські картки, 247 тис. грн готівки, транспортні засоби, чорнові записи.
У результаті проведених слідчих дій правоохоронців встановили спільників фігурантів та виявили ще одну партію контрафактних цигарок. На Одещині проведено ще чотири обшуки, вилучено майже 20 тисяч пачок цигарок, а також документацію, котра може засвідчити незаконну діяльність ділків та особи їх можливих спільників. Загальна сума вилучених тютюнових виробів складає близько двох млн грн.
Слідчі дії проводяться у рамках кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 204 (Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) та ч. 3 ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального Кодексу України. Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
|