Податкове зобов’язання сплачується фізичними особами протягом 60 днів від дня вручення.
Мільйони українців повинні заплатити податки на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Станом на 1 липня сформовано понад 3,2 млн податкових повідомлень-рішень на суму 6,6 млрд гривень.
Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, зокрема його часток.
"Ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування", - наголосили у податковій службі.
Ставка податку розраховується з огляду на мінімальну заробітну плату, яка становила 6700 гривень (таким чином, максимальна ставка за кв. метр не може перевищувати 100,5 грн (6700 * 1,5 відс.).
"Так, наприклад, у фізичної особи у 2023 році перебувала у власності квартира загальною площею 65 кв. метрів. Сума податку розраховується шляхом зменшення загальної площі квартири на 60 кв. метрів та множенням на ставку податку, яка складає 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати (100,5 грн за кв. метр). Розрахунок суми податку: (65-60)*100,5 = 502,5 гривні", - пояснили у структурі.
Податкове зобов’язання з податку сплачується фізичними особами протягом 60 днів від дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Нагадаємо, 18 червня уряд ухвалив зміни у податковій службі, зокрема йдеться про скорочення граничної чисельності співробітників Державної податкової служби.
|