Ексначальник четвертого слідчого відділу ДБР у Хмельницькому Сергій Гупяк брав участь у конкурсу на голову НАЗК і пройшов у фінал зі шлейфом ставленика Банкової.
Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Віктор Павлущик призначив своїм заступником эксначальника четвертого слідчого відділу ДБР у Хмельницькому, колишнього начальника управління прокуратури Вінницької області Сергія Гупяка, який був у фіналі конкурсу на голову НАЗК.
В НАЗК нагадали, що у 2022-2023 роках Гупяк брав участь в конкурсі на посаду директора Національного антикорупційного бюро України та навіть увійшов до трійки переможців конкурсу. Також він увійшов до фінальної десятки конкурсу із обрання голови Національного агентства із запобігання корупції.
Керівник Агентства Віктор Павлущик на сайті Агенства зазначив, що Сергій Гупяк в НАЗК відповідатиме за "реалізацію вже розроблених антикорупційних політик та заходів" а також працюватиме над посиленням напрямку експертного стратегічного аналізу корупційних ризиків.
Водночас відразу два різних джерела ZN.UA в антикорупційних органах повідомили, що Павлущик та Гупяк в школі були однокласниками. А призначення однокласника заступником керівника в інституції, яка моніторить конфлікт інтересів, є не найкращим сигналом від такої інституції, як Національне агентство із запобігання корупції. Ба більше, саме Гупяка, який брав участь у конкурсі на директора НАБУ і поступився Семену Кривоносу, прем'єр-міністр Шмигаль настійно рекомендував призначити заступником директора НАБУ. Однак призначення не відбулося, а на конкурсі на голову НАЗК за Гупяком вже тягнувся шлейф зв'язку з Банковою, яка контролює як ДБР так і органи прокуратури, де він працював.
Очільник НАЗК Віктор Павлущик в коментарі ZN.UA особисто підтвердив, що пан Гупяк його однокласник.
"Часу на підготовку людини з іншої сфери у нас просто немає. Це не останнє призначення серед керівного складу НАЗК. Я планую сформувати команду топ-менеджменту з різним досвідом, але спільними цінностями, аби забезпечити максимально повну оцінку ситуації та всебічний погляд на вирішення проблем в тих сферах, якими опікується НАЗК", – додав він.
Щодо можливого конфлікту інтересів призначення пана Гупяка, то більш детальний коментар надало Управління комунікацій та інформаційної політики НАЗК:
"Дійсно, Віктор Павлущик та Сергій Гупяк вчилися в одному класі Вінницького ліцею №7 ім.Олександра Сухомовського в 2001-2003 роках (10 та 11 класи). Це спеціалізований ліцей, один з кількох в Україні, який серед профілів навчання має юридичний та готує школярів до подальшого здобуття вищої освіти за правничими спеціальностями. Зазвичай випускники ліцею, які свідомо обрали юридичний профіль, надалі вступають до профільних вишів, таких як Національна юридична академія ім. Ярослава Мудрого тощо.
Багато випускників цього ліцею наразі працюють в правоохоронних та антикорупційних органах України.
Призначення Сергія Гупяка заступником Голови викликане насамперед тим, що він максимально підготовлений до цієї роботи, адже увійшов до фіналу одразу двох конкурсів – на посаду очільника НАБУ у 2023 році та на посаду очільника НАЗК у 2024 році. Знання та бачення, які він продемонстрував на всіх етапах конкурсу на посаду Голови НАЗК, дають впевненість в тому, що він наразі більше, ніж інші кандидати на посаду заступника Голови, готовий одразу приступити до роботи, долати виклики, які стоять перед Агентством та розвивати нові напрями.
Обов'язковою ознакою конфлікту інтересів є приватний інтерес, при цьому НАЗК неодноразово висловлювало позицію, що сам факт роботи чи навчання осіб у минулому не є безумовною обставиною, яка свідчить про його наявність. Відносини Голови НАЗК з Сергієм Гупяком мають виключно діловий характер. Вони не є близькими особами у розумінні закону, між ними не існує позаслужбових стосунків. Вони об'єднані лише спільною метою працювати на благо держави, розбудовуючи антикорупційну інфраструктуру та посилюючи роботу з запобігання корупції в Україні".
За інформацією джерел ZN.UA у НАЗК найближчим часом посаду ще одного заступника глави НАЗК обійме один учасник конкурсного відбору на главу Нацагенства.
|