26 июня 2019 Сделать стартовой  |  Добавить в избранное  |  Написать письмо
 Поиск  
100 СТРОК

ВЛАСТЬ
далее
ЗОНА IT
АРХИВ
Перейти:
Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Вс.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
РАССЫЛКА
Подписаться
Отписаться
РЕКЛАМА
 
 
АКТУАЛЬНО

Фірташ може захопити ринок сірчаної кислоти під прикриттям МЕРТ Все статьи Версия для печати На главную
05.04.2018 09:27

Український олігарх Дмитро Фірташ домігся лобіювання на державному рівні інтересів його підприємства «Сумихімпром», метою якого є витіснення з ринку іноземних постачальників сірчаної кислоти, необхідної для виробництва сталі, і монополізація даного сегмента його бізнес-структурами.

Зокрема, мова йде про плани Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі провести розслідування щодо імпортерів, підсумком якого повинно стати їх оподаткування спеціальним митом на ввезення сировини в Україну. Ініціаторами цих дій стали ПАТ «Сумихімпром», ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», ТОВ НВП «Зоря» і ТОВ «Перше хімічне об'єднання», які контролюються Фірташем.

Однак якщо цей сценарій реалізують, то, ймовірно, конкуренція, яку забезпечує імпорт, буде практично вбита, і українським виробникам доведеться закуповувати необхідну їм сировину виключно у «Сумихімпрому» за цінами, які компанія встановить на свій розсуд. Це пов'язано з тим, що в Україні діє всього вісім підприємств з виробництва сірчаної кислоти і лише чотири з них роблять це не тільки для внутрішніх потреб, а й для великих промислових споживачів. Підприємство «Сумихімпром» є найбільшим з цієї четвірки.

В українських промисловців ініціатива з приводу спецмита вже викликає занепокоєння. Вони стурбовані тим фактом, що дефіцит сірчаної кислоти для виробничих цілей становить не менше 30%. Станом на перше півріччя 2017 року частка імпорту сірчаної кислоти для покриття попиту становила 55%. Очевидно, що в таких умовах багато промислових підприємств просто не зможуть функціонувати без імпорту. 

НОВОСТИ
Oligarh.News
FACE-CONTROL
СПЕЦПРОЕКТ
ГОЛОСОВАНИЕ
В ближайшее время отношения с Россией:
Ухудшатся;
Улучшатся;
Не изменятся.
ПАРТНЕРЫ

СТАТИСТИКА
 
Новости Слухи Досье 100 строк Cемьи Цитаты Форум Экспорт