«Криваві рублі на українському вугіллі», «Насалік підозрюється у зловживаннях на 1,5 млрд грн», «Насалик задекларував 560-метровий будинок у Кончі-Заспі у «копійчану» суму – 50 тисяч грн», «Демчишин, Кузяра, Порошенко, Медведчук та інші. Гвалтівник може приєднатися до групи підозрюваних у справі про держзраду» — це лише невелика частина заголовків у пресі лише за останні роки, що асоціюється з вкрай токсичною персоною, якою лише якимось дивом вдається щоразу відпетляти від правосуддя. Зокрема про кураторство Насаликом «фінансування тероризму» за рахунок бюджетних коштів ми докладно писали зовсім недавно, ось посилання на розслідування — тут.
Правоохоронці стверджують, що Насалик міг відігравати значну роль у схемі організації купівлі вугілля для України на окупованих територіях, вказуючи на його активну участь та можливе кураторство фінансування тероризму за рахунок бюджету України. Ще у 2019 році ситуація із притягненням Ігоря Насалика до кримінальної відповідальності була більш ніж обнадійлива. Чи не вперше суспільство чекало на покарання топ чиновника, а президент Зеленський прямо заявив: «Є політична воля, щоб посадити тих злодюг, які заробляли брудні гроші. Перемоги є. Вручили підозру пану Насаліку».
Тоді ще чинний міністр енергетики, тобто чиновник «забув» задекларувати позику у розмірі 3 млн. доларів (злі язики стверджують, що цю суму Насалик позичив, щоб вкласти в «придбання» міністерського крісла). Розуміючи, що справа для нього дуже погано пахне, великий комбінатор Насалик вдався до популярної серед українських топ-корупціонерів схеми: поділ майна з дружиною. Розділ, звичайно, фіктивний. Отже, більшу частину майна Насалик переписав тоді на дружину, громадянку РФ Гюзель Насалик, ще 16 серпня 2017 року – рівно наступного дня після ухвали суду про накладення арешту на майно. Хоча й надалі продовжує проживати у переписаному на дружину горезвісному особняку в Кончі-Заспі, який він у декларації оцінив у 50 тисяч грн, що навіть у чиновників-корупціонерів викликає гомеричний регіт.
До речі, судячи з декларацій, банкам Насалик ніколи не довіряв – на рахунках він вказав лише 3 тисячі доларів. Цьому є просте пояснення, готівку він тримає недарма. «Мені дуже цікаво, який банк, особливо в Європі, наважиться відкрити та обслуговувати рахунки персонажів з таким шлейфом підозр, кримінальних справ та ще й з приналежністю до РФ, — каже наше джерело в банківській системі Німеччини. — Будь-якому співробітнику відділу безпеки будь-якого банку достатньо просто забити прізвище в Гугл, а там просто фул-хаус: і недобросовісне деклароване, і купа кримінальних справ, і недобрість і непорядність стосовно кредиторів у виплаті боргів. Фактично це фінансовий вирок».
Дружина Ігоря Насаліка, Гюзель Насалик, досі залишається громадянкою Росії, ось фото її паспорта РФ – СКАН-КОПІЇ. Це зовсім не заважає пані Насалик вести бізнес в Україні, а її дружину й надалі мріяти про повернення до великої політики. На Івано-Франківщині, історичній вотчині Ігоря Насалика, факт наявності в сім'ї паспорта країни-агресора сприймають дуже насторожено. Ще б пак, адже у світлі регулярних ракетних атак на енергооб'єкти регіону, особливо після повного виведення з ладу Бурштинської ТЕС, агентів Кремля суспільство бачить у кожному, хто був у владі, мав доступ до держтаємниць і практично не приховуючи співпрацював із країною-терористом. Як, наприклад, на відео, де під час спілкування Насалик запитує так званого «міністра ДНР», а за фактом одного з ватажків бойовиків, чи є проблеми з постачанням вугілля в Україну з окупованої частини Донбасу, на що той відповідає, що на сьогоднішній день жодних перешкод для цього немає. При цьому Тимофєєв у жартівливій формі радить політику, де краще розміщувати українські війська на Донбасі, а Насалик сміється у відповідь.
Правосуддя на даний момент Насаліка дотискає, той як вже вивертається, але влада, яка публічно обіцяла гучні посадки, нарешті має унікальний шанс похвалитися трофейною жирною рибою - це якщо по совісті і справедливості довести суд до логічного кінця і не дозволити суддям спокуситися на «дарунки» Насаліка (але за цим ми дуже уважно спостерігатимемо).
Тому що дуже не хочеться вірити, що Насалик, який став при Порошенку міністром і уникнув покарання, має покровителів і в кабінетах нової влади. Інакше функції правоохоронних органів доведеться виконувати журналістам-розслідувачам.
|