Незаконне збагачення на понад 56 млн грн: підозрюється керівник держоргану зі спеціальним статусом 14.08.2024
САП та НАБУ повідомили про підозру у незаконному збагаченні на 56,2 млн грн та декларуванні недостовірної інформації чинному очільнику державного органу зі спеціальним статусом.
Про це повідомляє пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Мовчання Гетманцева: чому голова податкового комітету ігнорує порушення одного з керівників ДПС 13.08.2024
Останнім часом у суспільстві виникає все більше запитань щодо можливих злочинів в.о. заступника Державної податкової служби (ДПС) Євгенія Сокура. На цьому тлі особливо примітним є мовчання голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева.
Корупційна історія Сольського 13.08.2024
На початку 2000-х років Андрій Богдан починав кар’єру юриста у фірмі «Пукшин і партнери». Власник цієї фірми Ігор Пукшин у 2006 році став замголови Секретаріату президента Ющенка.
В 2007 році Богдан балотувався до парламенту по списку ющенківського блоку, але не пройшов, і став замміністра юстиції. І одночасно став ще й помічником нардепа Андрія Портнова (уявляєте вплив Портнова, який тоді з Тимошенко малював кабальний газовий контракт з Путєним, а замміністра юстиції був його безкоштовним помічником?). Також Пукшин став власником «Українського аграрного холдингу», де його молодшим партнером був львівський юрист Микола Сольський.
Денис Костржевський – Індустріальні парки в Україні: стратегія до економічного відродження під час війни 07.08.2024 Що таке індустріальні парки?
Індустріальні парки — це спеціалізовані зони, призначені для розвитку нових підприємств та промислових комплексів. Вони розташовуються на землях, які мають промислове призначення, та оснащені всім необхідним для ефективної діяльності: від спеціалізованих приміщень до розвинутої інфраструктури, включаючи електроенергію. В індустріальних парках знаходять своє місце складські, виробничі та адміністративні об’єкти, що значно спрощує логістику та знижує витрати на організацію виробництва, забезпечуючи підприємствам можливість працювати максимально ефективно та злагоджено.
«Охматдит» планує витратити ще 14 мільйонів на консультанта й технагляд за ремонтом 05.08.2024
Дитяча лікарня «Охматдит» оголосила тендери на інженерно-консультаційні послуги та технічний нагляд за виконанням ремонту фасаду та внутрішнього опорядження будівлі, пошкодженої від ракетного обстрілу по вул. В. Чорновола, 28/1.
Договір на інженерно-консультаційні послуги планують укласти з ТОВ «Васеньов Інжиніринг» на 9,35 млн грн, а технічний нагляд буде здійснювати ТОВ «Ік-Проект» за 5,22 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».
Кадри вирішують все: чотири фактори, які вказують на можливе звільнення Сирського 01.08.2024
Головком ЗСУ Олександр Сирський опинився під загрозою звільнення. На це вказують все більше факторів. Зокрема, не припиняється критика з боку нардепки Марʼяни Безуглої, яка відкрито закликає генерала піти у відставку. Але набагато гірше, що частішають скандали довкола кадрової політики у війську.
Крім цього тиску на Сирського додає процес мобілізації, який супроводжується викраденням військовозобовʼязаних з вулиць. І водночас з цим армії РФ ймовірно пішла у прорив на Донеччині. Інформатор розібрав всі фактори, які можуть вплинути на можливу відставку Сирського.
Які ризики несе закон Гетманцева про «клуб білого бізнесу» та чого чекати підприємцям 30.07.2024
Адвокат переконаний, що якщо ДПС самостійно обиратиме платників податків, яких включатиме в цей новий перелік і самостійно розроблятиме критерії для цього, то більшість бізнесу напевно в «новий білий клуб» автоматично не потрапить
Закон про так званий «клуб білого бізнесу» це не про рівень відповідального ставлення до сплати податків. Державна податкова служба в будь-який момент може самостійно переглянути певні показники по кожній галузі й визначити скільки кому треба платити. Складно сказати чи будуть ці цифри адекватними та, чи відповідатимуть вони реаліям. Про це Інформатору розповів кандидат юридичних наук, адвокат та партнер SLA Attorneys Олексій Волохов.
Вартість бізнес-центру Вербицького в Одесі більша, ніж це вказано у декларації 30.07.2024
Інформаційне агентство Ua.News отримало інформацію про результати незалежної експертизи вартості бізнес-центру в Одесі, який перебуває у власності колишнього заступника Генерального прокурора України Дмитра Вербицького. Експертиза була здійснена шляхом порівняльного аналізу. Вона встановила, що вартість обʼєкта складає 20 млн 586 тис. гривень. Водночас частка, яка належить екс-дружині Вербицького Вікторії коштує понад 10 млн гривень. При цьому колишній посадовець вказував вартість у розмірі 4,2 млн гривень.
Нагадаємо, що напочатку липня Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення у діях колишнього заступника Генерального прокурора України Дмитра Вербицького. Нові докази свідчать про його незаконне збагачення на майже 29 млн грн.
Лише один комітет з 23 вирішив працювати в серпні — що відбувається з прогулами в Раді 30.07.2024
Скандал з канікулами у Верховній Раді обговорювали цілий тиждень, керівництво парламенту заявило, що ніякого відпочинку немає, а деякі нардепи публічно виступили — Рада не працює. На офіційному сайті ВРУ можна переглянути всі планові засідання комітетів — і станом на ранок 29 липня лише один комітет з двадцяти трьох запланував засідання на серпень, інші — ні.
НАЗК перевірятиме старшого лікаря-інспектора Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України 30.07.2024
НАЗК розпочали перевірки чималої кількості різних держпосадовців. Ми ж спробували зібрати інформацію з відкритих джерел про цих осіб. Але окрім посадовців, НАЗК перевірить й деяких осіб, які працюють у ТЦК та ВЛК.
Денис Костржевський: НАК «Нафтогаз», завод «Антонова», «Укроборонпром» – системні парадокси державного управління в енергетиці та оборонці чи щось більше? 26.07.2024
Нещодавно «Нафтогаз» оприлюднив звіт про свої фінансові успіхи, зокрема про значні прибутки в І кварталі 2024 року. На перший погляд, це може здатися позитивною новиною, свідченням ефективності та успішної діяльності компанії. Проте, детальніший аналіз ситуації викликає серйозні питання та сумніви щодо етичності та доцільності такої «перемоги».
Звісно, прибуток – кров будь-якого бізнесу. Але коли йдеться про державну компанію, яка оперує на ринку з регульованими тарифами (коли ціни на газ для споживачів – як населення, так і промисловості, визначаються не ринковими механізмами, а більше політичними рішеннями), це викликає подив та обурення.
Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Віктор Павлущик призначив своїм заступником однокласника 26.07.2024
Ексначальник четвертого слідчого відділу ДБР у Хмельницькому Сергій Гупяк брав участь у конкурсу на голову НАЗК і пройшов у фінал зі шлейфом ставленика Банкової.
Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Віктор Павлущик призначив своїм заступником эксначальника четвертого слідчого відділу ДБР у Хмельницькому, колишнього начальника управління прокуратури Вінницької області Сергія Гупяка, який був у фіналі конкурсу на голову НАЗК.
В НАЗК нагадали, що у 2022-2023 роках Гупяк брав участь в конкурсі на посаду директора Національного антикорупційного бюро України та навіть увійшов до трійки переможців конкурсу. Також він увійшов до фінальної десятки конкурсу із обрання голови Національного агентства із запобігання корупції.
Замовні статті на Заході: Київ схиляють прийняти неприйнятне: втрату територій 23.07.2024
Впливове видання Politico опублікувало статтю Крістофера Маккалліона та Бенджаміна Х. Фрідмана з американського аналітичного центру Defense Priorities, який виступає за більш стриману зовнішню політику США. Автори різко критикують позицію НАТО щодо українського питання.
Стверджується, що буцімто Україна не може виграти війну з росією таким чином, щоб повернути всі свої території, що НАТО, мовляв, нам не допоможе, і що Києву слід змиритися з цим і почати думати про переговори з Москвою.
Залужний може стати наступним президентом – і це результат двох помилок Банкової 23.07.2024
Колишній головком ЗСУ Валерій Залужний має дуже великі шанси стати наступним президентом України, коли відбудуться вибори. Станом на весну 2024 року його рейтинг суттєво вищий, ніж у Володимира Зеленського - майже вдвічі. За даними опитування Socis, пару місяців тому Залужний мав 41,4%, Зеленський – 23,7%. Колишній військовий ніколи не озвучував своїх президентських намірів, але очевидно, що з таким рейтингом ймовірність висування кандидатури стає високою. Мабуть, все це – два фейли Банкової. Його президентська кар’єра не відбулася б, якби його не зняли з посади головкома. А шансів на перемогу було б значно менше, якби не відправили послом у Британію.
Підприємцям важливо мати розуміння від влади, що буде далі 22.07.2024
Можна дискутувати про свободу підприємництва під час війни, але право приватної власності та верховенство права мають бути недоторканними - виконавча директорка СУП
-- Якою є динаміка членства у Спілці українських підприємців (СУП) після початку повномасштабної агресії Росії? Як під час війни змінився портрет членів СУП і які основні групи учасників Спілки ви виділяєте для себе?
-- Перші два місяці були найскладнішими для нас — як для організації, так і для підприємців, які є нашими учасниками. Напевно, так було для всіх українців. Тоді ми були зосереджені на тому, щоб в принципі зрозуміти, що відбувається в компаніях-членах СУП і чим ми можемо бути їм корисними. Не буду надто глибоко занурюватися в історію а лише зазначу, що перші два-три місяці повномасштабного вторгнення ми не те, що не отримали жодної нової заявки на нове членство, ми не мали проплат навіть поточних внесків.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Next
|