
Уряд збільшує чек. Хто заплатить більше після зростання податків та чого боїться бізнес 21.07.2024
Ініціатива уряду підвищити податковий тиск на легальний бізнес та пересічних українців заради отримання додаткового фінансування армії викликала широкі дискусії в суспільстві. РБК-Україна зібрало думки представників бізнес-середовища та експертів.
Як влада збиратиме гроші
Зібрати додаткові 500 млрд грн до кінця року на фінансування військових видатків держава має намір двома способами.
Майже три чверті додаткової потреби на фінансування оборони - в сумі 361,6 млрд грн - пропонується забезпечити за рахунок внутрішніх запозичень, перевиконання діючих доходів держбюджету, у тому числі за рахунок детінізації та економії по окремих видатках.
Верховний суд виправдав ексголову Державіаслужби, його справу закрили 16.07.2024
Верховний суд виправдав колишнього голову Державної авіаційної служби Дениса Антонюка від зловживань і закрив його справу у зв'язку з відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення. Таке рішення 8 липня ухвалив Касаційний кримінальний суд.
Як відомо, Вищий антикорупційний суд визнав Антонюка винуватим у зловживаннях і призначив йому 3,5 років позбавлення волі. Апеляційна палата ВАКС залишила цей вирок без змін. Сторона захисту подала касаційну скаргу.
Відновлення України: уроки з історії та роль освіти у відбудові 16.07.2024
Відновлення України після війни вимагатиме не тільки залучення міжнародної допомоги та впровадження новітніх технологій, а й особливої уваги до освітньої сфери. Навчальні заклади відіграють ключову роль у підготовці фахівців, необхідних для ефективної відбудови та довгострокового розвитку країни. І тут важливим аспектом є забезпечення високої якості освіти на всіх рівнях.
«Освіта – це наймогутніша зброя, за допомогою якої можна змінити світ», – Нельсон Мандела.
«Історичні паралелі з відбудовою Німеччини, Японії та інших країн після Другої світової війни можуть стати корисним дороговказом для України. Важливо вивчати успішні приклади та впроваджувати їх у наш контекст», – вважає Денис Костржевський, Голова Ради директорів Міжнародного аеропорту «Київ».
Кандидат у віцепрезиденти від Трампа Джей Ді Венс — це "катастрофа для України" 16.07.2024
Кандидат у президенти від Республіканської партії США Дональд Трамп запропонував у віцепрезиденти сенатора від Огайо Джей Ді Венса, який є одним з найбільших критиків допомоги Україні. Це рішення викликало в Європі додаткові питання щодо прихильності потенційної нової адміністрації до України та НАТО.
Венс чітко висловив свої погляди на Україну. У 2022 році в інтерв'ю Стіву Беннону він сказав: "Буду з вами відвертим, мені байдуже, що так чи інакше станеться з Україною".
Правоохоронці викрили прокурорів Офісу генпрокурора на хабарі 14.07.2024
Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили прокурорів Офісу генерального прокурора на одержанні неправомірної вигоди у розмірі $170 тис. (понад 7 млн грн) за ухвалення рішення про закриття кримінального провадження. Про це повідомляє пресслужба НАБУ.
За словами правоохоронців, одного з прокурорів затримано після одержання неправомірної вигоди. Йому повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 368 КК України.
Зеленський має сісти за стіл переговорів зі своїми політичними опонентами 13.07.2024
Президент Володимир Зеленський має сісти за стіл переговорів зі своїми політичними опонентами всередині країни, що дійти спільного знаменника. Це допоможе Україні в майбутньому виступати єдиним фронтом на переговорах щодо завершення війни.
Одіозний екс-міністр енергетики Ігор Насалик залишається на волі попри численні звинувачення у корупції та зловживаннях 11.07.2024
«Криваві рублі на українському вугіллі», «Насалік підозрюється у зловживаннях на 1,5 млрд грн», «Насалик задекларував 560-метровий будинок у Кончі-Заспі у «копійчану» суму – 50 тисяч грн», «Демчишин, Кузяра, Порошенко, Медведчук та інші. Гвалтівник може приєднатися до групи підозрюваних у справі про держзраду» — це лише невелика частина заголовків у пресі лише за останні роки, що асоціюється з вкрай токсичною персоною, якою лише якимось дивом вдається щоразу відпетляти від правосуддя.
Розвиток розумних міст у Європі, як приклад для післявоєнної України 10.07.2024
Розумні міста використовують інноваційні технології для покращення якості життя мешканців, оптимізації міських служб та підвищення стійкості інфраструктури. Європа є одним з лідерів у цьому напрямку, втілюючи різноманітні проекти, від інтеграції ІТ-рішень в побутові системи до створення повністю інтегрованих екосистем, що забезпечують сталий розвиток міських територій.
«Україна має можливість використати європейський досвід у розбудові розумних міст для вирішення власних міських викликів, особливо в контексті післявоєнної відбудови та модернізації», – впевнений Денис Костржевський, Голова Ради директорів Міжнародного аеропорту «Київ».
Хабар Лозинського: як гучна справа може вплинути на політичну долю Шмигаля 24.06.2024
Вищий антикорупційний суд 10 липня проведе підготовче засідання у справі Василя Лозинського — колишнього заступника міністра розвитку громад, територій та інфраструктури. Його ще в січні 2023 року затримали на хабарі у $ 400 тис. за сприяння закупкам котелень для одного із держпідприємств за завищеними цінами. Нещодавно слідство завершили, і справа тепер у суді. Чи можуть свідчення Лозинського вплинути на долю його політичного покровителя — Дениса Шмигаля?
Скасування арешту «облгазів Фірташа». Що це було? 19.06.2024
25 червня 2024 року слідчий суддя Вищого Антикорупційного суду (ВАКС) скасував арешт «облгазів Фірташа». Про це стало відомо 28 червня, а вже за кілька годин Печерський суд героїчно відновив справедливість та наклав арешт повторно.
До журіння ВАКС навіть долучилася очільниця АРМА Олена Дума: «Питання щодо подальших надходжень до державного бюджету та притягнення злочинців до відповідальності – сумнівні». І це викликає здивування, адже пані Дума мала б розуміти основні завдання кримінального провадження, які не зводяться до наповнення до державного бюджету, а полягають у належній правовій процедурі.
Дії силовиків можуть позбавити Україну 30 млрд грн валютної виручки на рік та відкрити ринок ЄС для Росії 16.06.2024
Державне бюро розслідувань та Офіс генпрокурора ініціювали клопотання про арешт і заборону використання всього вагонного парку Полтавського гірничо-збагачувального комбінату з гірничої групи Ferrexpo. Підприємство намагається відкликати його, адже через блокування понад двох тисяч вагонів ГЗК не зможе повноцінно виконувати поставки продукції до Європи. Це може призвести до щорічної втрати Україною близько 30 мільярдів гривень валютної виручки, повідомляють у розслідуванні журналісти телеканалу "Прямий".
Журналісти з’ясували, що в останні роки до Полтавського ГЗК прикута увага Бюро економічної безпеки, Нацполіції та Державного бюро розслідувань. Причиною арешту вагонів підприємства стала кримінальна справа про нібито незаконний продаж нефракційного відсіву, який є побічним продуктом основного виробництва.
НАЗК перевіряє спосіб життя голови Нацполіції Івана Вигівського 11.06.2024
Нацагентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя голови Національної поліції Івана Вигівського. Водночас, у НАБУ повідомили, що не здійснюють досудове розслідування за фактами з сюжету Bihus.Info.
«Станом на момент надходження запиту детективи Національного бюро не здійснюють досудове розслідування за фактами, викладеними у журналістському розслідуванні Bihus.Info. Разом з цим інформуємо, що Національним бюро проведено інформаційно-аналітичну роботу, за результатами якої до НАЗК надіслано лист щодо проведення моніторингу способу життя особи, згаданої у журналістському розслідуванні», – йдеться у листі НАБУ.
Школи, дороги, підготовка до зими. Чи продовжує місцева влада "закопувати гроші в асфальт" 10.06.2024
20 травня в столиці відкрили рух новою розв'язкою на вулиці Богатирській в Оболонському районі. Тендер на її будівництво провели на початку 2023 року, передбачивши фінансування в розмірі 1,3 млрд грн. "Довжина шляхопроводу – 125 метрів", – хвалився міський голова Києва Віталій Кличко.
Якщо не брати до уваги оголошений 13 травня тендер на будівництво метро на Виноградар (на майже 14 млрд грн), побудова розв'язки на Богатирській – найдорожча і, можливо, найбезглуздіша трата столиці за час великої війни.
Через необов'язкові закупівлі місцева влада, і не лише в Києві, весь 2023 рік піддавалася критиці з боку містян та центральної влади. Остання після серії скандалів з "перекладання бруківки" відібрала в громад частину військового ПДФО, що знизило доходи місцевих бюджетів більш ніж на чверть.
НАБУ викликає на допит ексгендиректора «Укрспецекспорту» 02.06.2024
Національне антикорупційне бюро викликало на допит колишнього генерального директора державної компанії «Укрспецекспорт» Дмитра Перегудова в якості підозрюваного в одній зі справ.
Відповідна повістка оприлюднена на сайті НАБУ, повідомляє «Слово і діло».
Обшуки у детектива НАБУ – САП підозрює його у зливі даних щодо розслідування Великого будівництва 30.05.2024
Фігурантом справи є підприємець Юрій Голик.
У середу, 22 травня, Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національна поліція провели обшуки у помешканні співробітника одного з підрозділів НАБУ. Про це повідомила пресслужба САП у відповідь на повідомлення ЗМІ про обшуки у детектива під прикриттям через витік інформації у резонансній справі.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Next
|