Цьогорічний захід World Overflight Risk Conference 2024 (WORC), що відбувся у Варшаві, став важливою подією для авіаційної спільноти. Організований Європейським агентством авіаційної безпеки (EASA) та Osprey Flight Solutions, цей форум об'єднав провідних фахівців з усього світу для обговорення та вирішення питань, пов'язаних з ризиками прольотів, особливо в зонах конфліктів.
Ключові теми та обговорення
Обговорення на конференції зосереджувалися на новітніх підходах до моніторингу і оцінювання небезпек у реальному часі, використанні передових технологій для підвищення безпеки польотів. Велика увага приділялася необхідності міжнародного обміну інформацією та ресурсами між різними авіаційними організаціями для зниження ризиків прольотів над конфліктними зонами.
«Важливість міжнародної співпраці та обміну інформацією між різними авіаційними організаціями підкреслювалася як ключовий фактор для зниження ризиків прольотів над зонами конфліктів. Це також включає залучення урядів і регуляторів до створення єдиних стандартів безпеки», – зазначає Денис Костржевський, Голова Ради директорів Міжнародного аеропорту «Київ».
Вирішення проблем авіації в зонах конфліктів
Особливу увагу було приділено розробці стандартів та процедур для мінімізації ризиків авіапольотів над небезпечними регіонами. У контексті 10-ї річниці трагедії рейсу MH17, який був збитий над Україною у 2014 році російськими загарбниками, обговорювалися заходи для покращення безпеки польотів у зонах конфліктів та непередбачуваних ситуаціях. Участь української делегації на WORC 2024 відіграла важливу роль у здобутті знань про найкращі світові практики, які можуть бути застосовані для підвищення безпеки у відновленні авіаінфраструктури та авіасполучення в Україні після війни.
«Конференція підкреслила важливість подальшої співпраці та інновацій у сфері авіаційної безпеки. Залучення у міжнародні форуми дозволяє Україні не тільки впроваджувати передові практики, але й активно впливати на розробку глобальних стандартів безпеки в авіації, особливо в контексті післявоєнного відновлення та модернізації авіаційної галузі країни», – вважає Денис Костржевський.
Загалом, WORC 2024 стала відправною точкою для розвитку нових підходів до управління авіаційними ризиками і може зіграти ключову роль у формуванні майбутньої політики безпеки польотів на міжнародному рівні та в Україні.
|